Tereny pod Radomiem popularne wśród inwestorów

Województwo mazowieckie to nie tylko tereny przemysłowe w okolicy Warszawy. Cieszą się one co prawda największym zainteresowaniem inwestorów, ale coraz częściej także ziemia w rejonie Radomia jest wykorzystywana do budowania nowych obiektów użytkowych. A fakt, że działka w Radomiu jest sporo tańsza niż ta pod Warszawą z pewnością działa na jej korzyść. Jest to ważne także dla deweloperów, którzy poszukują ciekawych miejsc na stworzenie kolejnych osiedli mieszkalnych. Największym powodzeniem cieszą się działki budowlane, których powierzchnia nie przekracza 1,2 tys. metrów kwadratowych. To najlepsza wielkość pod budowę domu wolnostojącego. Natomiast w przypadku zabudowy szeregowej trzeba doliczyć jeszcze 500-metrowe ogrody.

Radom - działki

Specjaliści z branży nieruchomości jasno wskazują, że na wielkie obniżki cen ziemi nie ma co liczyć. Stawki są bardzo różne, wszystko zależy od atrakcyjności położenia, jakości oraz standardów gruntów inwestycyjnych. Uśredniona wartość za metr kwadratowy to niecałe 200 zł, choć im dalej od centrum miasta, tym taniej. Tańsze są oczywiście grunty o dużej powierzchni. Jednak nie każdy potrzebuje aż tyle ziemi. Taka oferta skierowana jest raczej do inwestorów budowlanych. Samodzielny nabywca szuka niewielkiego skrawka ziemi, na którym będzie mógł zbudować swój wymarzony dom. W sytuacji, gdy cena dyktuje warunki, można rozważyć zakup działki rolnej, znacznie tańszej od budowlanej, która po uzbrojeniu i spełnieniu wszelkich formalności, daje szansę na budowę rezydencji.

Jednak znacznie częściej poszukiwane są grunty w pełni gotowe do realizacji inwestycji. Nikogo nie dziwi, że działka z doprowadzonymi mediami szybciej znajduje nabywcę, bo mocno skraca czas na ukończenie budowy. Dopełnienie urzędowych wymogów wymaga czasu i dużej dawki cierpliwości. A nierzadko zdarzają się nieprzewidziane kłopoty, które mogą przesunąć termin rozpoczęcia prac budowlanych nawet o kilka miesięcy. Znacznie wygodniej jest mieć to wszystko z głowy i od razu przystąpić do wylewania fundamentów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz